Loppujärjestys 2017

23.07.2017

Herrasmiespalkinto

 
 
Pojat/Pojkar/Boys Ajax Sarkkiranta E-10 (Team)
 
 
 
Tytöt/Flickor/Girls Äänekosken Huima D-12 (Team)
 



B-16/17 Boys

 
1
Janakkalan Pallo
 
 
2
GBK
 
 
3
TP-47
 
 
4
FC Ylivieska
 
 
5
Ajax
 
 
6
IK Myran
 
 
7
PK-37
 
 
8
Tervarit-j B3
 
 
9
K-Pallo
 


C-15 Boys

 
1
KPV
 
 
2
Janakkalan Pallo
 
 
3
LoVe
 
 
4
JK Tammeka
 
 
5
Ajax
 
 
 
IK Myran
 
 
7
Esse IK
 
 
 
ParVi B-pojat
 
 
9
FJK
 
 
10
GBK punainen
 
 
11
Komeetat sininen
 
 
12
GBK valkoinen
 


C-14 Boys Level 1

 
1
Tervarit-j musta
 
 
2
I-JBK WFA
 
 
3
LoPa
 
 
4
KPV
 
 
5
LBK
 
 
6
Pärnu JK Vaprus
 
 
7
Komeetat musta
 
 
8
PK-37
 
 
9
DUSH-07
 


C-14 Boys Level 2

 
1
GBK
 
 
2
FC Flora Tallinn
 
 
3
FC Raahe
 
 
4
Komeetat sininen
 
 
5
JK Tallinna Kalev
 
 
 
FC PaKa-OTP yj
 
 
7
Nops YJ2
 
 
 
Sisu
 
 
9
Haka-j.
 
 
 
Jalas
 
 
 
TPV valkoinen
 
 
 
Vändra JK Vaprus
 
 
13
FC Hermes
 
 
 
FC Ülenurme
 
 
 
IFK Umeå Haga
 
 
 
VetUE-10 Boys Level 1
 
 
1
KPV valkoinen
 
 
2
KPV vihreä
 
 
3
FDS WBA FC FDS England
 
 
4
OLS sininen
 
 
5
Ajax valkoinen
 
 
 
Valkeakosken NL keltainen
 
 
7
Tervarit-j musta 1
 
 
 
Komeetat musta
 
 
9
Vändra JK Vaprus
 
 
10
KajHa
 
 
11
JK Tammeka
 
 
12
OTP 08 punainen
 
 
13
OLS keltainen
 
 
14
OTP punainen
 
 
15
JK Kohila Püsivus
 


D-13 Boys Level 1

 
1
EuPa
 
 
2
JK Tammeka
 
 
3
MaPS
 
 
4
Komeetat musta
 
 
5
Lehpa punainen
 
 
6
OTP
 
 
7
PaRi keltainen
 
 
8
Pärnu JK Vaprus
 
 
9
GBK
 


D-13 Boys Level 2

 
1
KPV vihreä
 
 
2
VetU
 
 
3
RoPS
 
 
4
KePS punainen
 
 
5
Team LKP
 
 
 
Slavator
 
 
 
ToBK
 
 
 
KPV valkoinen
 
 
9
LBK
 
 
 
LoVe
 
 
 
KePS valkoinen
 
 
 
FC Raahe
 
 
13
Fakel
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
TU
 
 
 
Ura
 
 
17
Lehpa valkoinen
 
 
 
PaRi musta
 
 
19
Esse IK
 
 
 
K-Pallo
 
 
 
SBL sininen
 
 
 
Tervarit-j punainen
 
 
23
Kotkat
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
25
FC Hermes
 
 
 
KuPS keltainen
 
 
27
Komeetat sininen
 
 
28
FC89
 
 
 
MaPS
 
 
 
SBL valkoinen
 
 
31
PeFF
 
 
32
Kortesjärven Järvi-Veikot (KJV)
 
 
 
TUS
 
 
34
FC Raahe valkoinen
 


D-12 Boys

 
1
FDS WBA FC FDS England
 
 
2
LBK
 
 
3
Huima yellow
 
 
4
HauPa edustus
 
 
5
Ajax valkoinen
 
 
 
Slavator
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
Tervarit-j musta 1
 
 
9
KePS punainen
 
 
 
KePS valkoinen
 
 
 
KPV valkoinen
 
 
 
KPV vihreä
 
 
13
FC Matinkylä
 
 
 
JK Tallinna Kalev Jüri
 
 
 
KJS
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
17
JK Tammeka 1
 
 
 
Tervarit-j musta 2
 
 
 
TU
 
 
20
IK Myran
 
 
 
Komeetat sininen
 
 
22
GBK Randig
 
 
 
GBK röd
 
 
 
GBK vit
 
 
25
Ajax sininen
 
 
 
Kiilat
 
 
27
KemPa vihreävalkoraita
 
 
 
KP-V
 
 
29
OTP
 
 
 
Vändra JK Vaprus
 
 
31
FC Ylivieska
 
 
32
FC Hermes punainen
 
 
33
JK Tammeka 2
 
 
 
Komeetat musta
 


E-11 Boys Level 1

 
1
FDS WBA FC FDS England
 
 
2
Valkeakosken NL
 
 
3
PonPa musta
 
 
4
Raplamaa JK
 
 
5
KPV vihreä
 
 
6
HauPa vihreä
 
 
7
OsPa sininen
 
 
8
LoVe punainen
 
 
9
Tervarit-j musta
 


E-11 Boys Level 2

 
1
Slavator
 
 
2
FC Ylivieska
 
 
3
Jaro blå
 
 
4
PaRi
 
 
5
Jaro vit
 
 
 
GBK punainen
 
 
 
GBK valkoinen
 
 
 
TUS
 
 
9
IK
 
 
 
Jaro röd
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
13
Ajax musta
 
 
 
Esse IK
 
 
 
KePS punainen
 
 
 
KäTa
 
 
17
FC SCJ
 
 
 
JK Tammeka
 
 
 
LBK
 
 
20
KJS
 
 
 
Virkiä
 
 
22
HBK
 
 
 
KePS valkoinen
 
 
 
VetU
 
 
25
KPV valkoinen
 
 
 
Tervarit-j punainen
 
 
27
FC Ülenurme
 
 
 
KPV musta
 
 
 
LoVe musta
 
 
30
OsPa valkoinen
 
 
 
Ponpa turkoosi
 


E-10 Boys Level 2

 
1
Slavator
 
 
2
Jalas
 
 
3
OLS Ruotsi
 
 
4
Jaro röd
 
 
5
GBK blå
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
Tervarit-j musta 2
 
 
 
TUS
 
 
9
IK musta
 
 
 
Jaro vit
 
 
 
OLS
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
13
LBK röd
 
 
 
OTP valkoinen
 
 
 
Tervarit-j punainen
 
 
 
Valkeakosken NL sininen
 
 
17
GBK röd
 
 
 
IK punainen
 
 
19
GBK vit
 
 
20
JK Tammeka
 
 
21
KPV keltainen
 
 
22
KPV musta
 
 
23
LBK svart
 
 
 
KäTa
 
 
25
Ajax sininen
 
 
 
PonPa
 
 
27
Norrvalla FF
 
 
 
Virkiä
 
 
29
EU
 
 
 
IK Myran
 
 
31
KajHa
 
 
 
TU
 
 
33
K-Pallo oranssi
 
 
 
Komeetat sininen
 


C-15 Girls

 
1
GBK
 
 
2
TP-47
 
 
3
LBK
 
 
4
JK Tammeka
 
 
5
IK Myran
 
 
6
JK Tallinna Kalev
 
 
7
FC United
 


C-14 Girls

 
1
TP-47
 
 
2
ONS-04
 
 
3
PaRi
 
 
4
GBK
 
 
5
Rovaniemi Utd
 
 
6
NuPS
 
 
7
SeMi
 
 
8
Vändra JK Vaprus
 
 
9
FC Ylivieska
 
 
10
ToU
 


D-13 Girls Level 1

 
1
Ilves
 
 
2
KPV
 
 
3
Klubi-36
 
 
4
KP-75 keltainen
 
 
5
GBK
 
 
6
ONS 05 RSM
 
 
7
FC United
 
 
8
MaPS
 


D-13 Girls Level 2

 
1
MeLU
 
 
2
SalPa
 
 
3
Pallo-Iirot
 
 
4
Ajax valkoinen
 
 
5
JK Kohila Püsivus
 
 
 
Karjalan Tytöt
 
 
7
KP-75 Vihreä
 
 
 
Rovaniemi Utd 2
 
 
9
Rovaniemi Utd
 
 
 
PonPa
 
 
11
Kuffen
 
 
 
LoVe
 
 
13
TUS
 
 
14
GBK harrastekerho 03-04
 


D-12 Girls

 
1
KPV smaragdit
 
 
2
Huima
 
 
3
FC Wimma
 
 
4
ONS punainen
 
 
5
KPV timantit
 
 
 
ONS 06 punainen
 
 
7
IK Myran
 
 
 
TP-47
 
 
9
HBK
 
 
10
GBK
 
 
11
PonPa
 
 
12
JK Tammeka
 
 
13
JoKi
 


E-11 Girls Level 1

 
1
JyPK valkoinen
 
 
2
KPV vihreä
 
 
3
ONS musta
 
 
4
TPV
 
 
5
PaRi
 
 
 
TP-47
 
 
7
Solf IK
 
 
 
OsPa
 


E-11 Girls Level 2

 
1
Slavator
 
 
2
ONS valkoinen
 
 
3
YIlves
 
 
4
GBK röd
 
 
5
GBK vit
 
 
6
LBK
 
 
7
KäTa
 
 
8
JyPK vihreä
 
 
9
KPV valkoinen
 


E-10 Girls Level 2

 
1
Klubi-36
 
 
2
KPV valkoinen
 
 
3
KPV vihreä
 
 
4
OHF
 
 
5
LoVe
 
 
 
Pallokissat valkea
 
 
 
PaRi
 
 
 
TUS
 
 
9
IK Myran
 
 
 
GBK
 
 
11
Pallokissat musta
 
 
12
Karjalan Tytöt
 
 
 
ONS 08 Punanen
 





Menu

24.07.2017 - KIITOS!! 23.07.2017 - Loppujärjestys 2017 23.07.2017 - Gentlemanna Price 23.07.2017 - Pankkikortti 23.07.2017 - Kuvakisan voittaja torstai, perjantai, lauantai 22.07.2017 - Finaalit 2017 21.07.2017 - HUOM! 21.07.2017 - Live lähetykset perjantaina 20.07.2017 - HUOM!! HUOM!! 20.07.2017 - Live lähetykset torstaina 18.07.2017 - Mobiiliappi 13.07.2017 - Otteluohjelma 2017 05.07.2017 - EVS nuorisotyöntekijät 29.05.2017 - Ilmoittautuneet Kokkola Cuppiin 2017 23.05.2017 - Kaarle Special Olympics 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Oulusta... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Turusta... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Helsingistä... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Tampereelta... 01.12.2016 - Linnanjuhlat 2016 05.10.2016 - Ilmoittautuminen 2017 24.07.2016 - Loppujärjestys pojat 2016 24.07.2016 - Kuvakilpailu 24.07.2016 - Loppujärjestys tytöt 2016 24.07.2016 - Finaalit ja pronssiottelut pelataan Santahaassa 23.07.2016 - Kuvakisan voittaja perjantaina 23.07.2016 - Cuptube 2016 22.07.2016 - Kuvakisan voittaja torstaina 16.07.2016 - Nynäs Stadion 11.07.2016 - Otteluohjelma 01.07.2016 - Lohkojako 18.06.2016 - Ilmoittautuneet 2016 05.06.2016 - Ruokailu 30.05.2016 - Sarjojen yhdistäminen 03.05.2016 - Ilmoittautuneet joukkueet 01.10.2015 - Ilmoittautuminen 2016 08.08.2015 - Kokkola Cup kuva / videokisa #kokkolacup2015 voittaja 19.07.2015 - Herrasmiespalkinto 19.07.2015 - Loppujärjestys tytöt 19.07.2015 - Loppujärjestys pojat 18.07.2015 - Palkintojen jako 12.07.2015 - Kuvakilpailu 11.07.2015 - Kannatushuutokilpailu 05.07.2015 - Otteluohjelma 05.07.2015 - Pelaajaluettelo 22.06.2015 - Lohkojako Kokkola Cup 2015 27.05.2015 - Ilmoittautuneet 28.03.2015 - FDS Football School 26.03.2015 - FDS Kokkolaan 26.03.2015 - Stamford Kokkolaan 06.02.2015 - Markkinointiryhmä nuorentuu 18.01.2015 - Nimitys kilpailupäälliköksi 18.01.2015 - Nimitys markkinointikoordinaattoriksi 12.12.2014 - 2 joukkuetta Brasiliasta ensi vuoden turnaukseen