Ilmoittautuneet 2016

18.06.2016

B-16/17 Boys

 
Janakkalan Pallo
14240 Janakkala
 
 
Komeetat
41310 Leppävesi
 
 
KPV BBC
67100
 
 
GBK Veniz C.F.
67400 KOKKOLA
 
 
KäTa
68300 Kälviä
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
Jaro P15
68600 Pietarsaari
 
 
SiPS
71800 Siilinjärvi
 
 
PK-37
74100 Iisalmi
 
 
ORPa
90420 Oulu
 
 
TP-47
95420 Tornio
 
 
Ajax
KEMPELE
 


C-14 Boys

 
NuPS United
03100 Nummela
 
 
KaaPo
20780 Kaarina
 
 
RaiFu
21200 Raisio
 
 
LoPs
32200 Loimaa
 
 
Nops
37100 Nokia
 
 
Komeetat sininen
40100 Jyväskylä
 
 
Komeetat musta
40100 Jyväskylä
 
 
Team LKP
41340 Laukaa
 
 
Huima
44100 Äänekoski
 
 
KPV
67100 Kokkola
 
 
LoVe
68230 Lohtaja
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
LBK
68570 Larsmo
 
 
ToU
70900 Toivala
 
 
PK-37
74100 Iisalmi
 
 
Saku Sporting
75501 Harju
 
 
Ajax
90440 Kempele
 
 
OuSeYj OuSeYj
90440 Kempele
 
 
FC Raahe
92101 Raahe
 
 
TP-47
95420 Tornio
 
 
KPS
Kokkola
 
 
GBK punainen
Kokkola
 
 
GBK valkoinen
Kokkola
 
 
FDS WBA FC
Market Harborough
 


C-14 Girls

 
PuiU/MPS YJ
00740 Helsinki
 
 
RaKe RaKe-JoKi Akatemia
01900 Nurmijärvi
 
 
TuPS KP-75 YJ
04300 Tuusula
 
 
JyPK
40100 Jyväskylä
 
 
Kraft
64550 Rangsby
 
 
VIFK
66420 RUTO
 
 
KPV
67100 Kokkola
 
 
GBK
67100 Kokkola
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
HBK
68500 Kronoby
 
 
FC United
68600 Pietarsaari
 
 
Klubi-36
74100 Iisalmi
 
 
ONS punainen
90100 Oulu
 
 
TP-47
94430 Tornio
 
 
Rovaniemi Utd
96900 Rovaniemi
 


C-15 Boys

 
Virkiä
62100 Lapua
 
 
GBK
67100 Kokkola
 
 
Jaro
68600 Pietarsaari
 
 
FC YPA
84100 Ylivieska
 
 
Kaakamon Jetit
94430 Kaakamo
 


C-15 Girls

 
MU
04600 Mäntsälä
 
 
KJP White
45100 Kouvola
 
 
KJP Black
45100 Kouvola
 
 
KPV
67100 Kokkola
 
 
LoVe
68230 Lohtaja
 
 
LBK
68570 Larsmo
 


D-12 Boys

 
Kontu sininen
00100 Helsinki
 
 
Kontu valkoinen
00100 Helsinki
 
 
FC89
02720 Esbo
 
 
JK Tallinna Kalev
10132 Tallinn
 
 
TOVE
28200 Pori
 
 
Komeetat Deimos
40100 Jyväskylä
 
 
Komeetat Titans
40100 Jyväskylä
 
 
Komeetat Phobos
40100 Jyväskylä
 
 
Sisu
60150 Seinäjoki
 
 
Sepsi-78
60320 Seinäjoki
 
 
KJV
62420 Kortesjärvi
 
 
Norrvalla FF
66600 Vörå
 
 
GBK röd
67100 Kokkola
 
 
GBK vit
67100 Kokkola
 
 
FC Hermes blue
67100 Kokkola
 
 
FC Hermes red
67100 Kokkola
 
 
KPV vihreä
67100 Kokkola
 
 
KPV valkoinen
67100 Kokkola
 
 
LoVe oranssi
68230 Lohtaja
 
 
LoVe sininen
68230 Lohtaja
 
 
HBK
68550 Kronoby
 
 
LBK
68570 Larsmo
 
 
Jaro röd
68600 Pietarsaari
 
 
Jaro vit
68600 Pietarsaari
 
 
Jaro blå
68600 Pietarsaari
 
 
TUS
68700 Teerijärvi
 
 
Esse IK
68810 Ytteresse
 
 
PeFF
68910 Bennäs
 
 
Ura
69100 Kannus
 
 
VetU
69730 Tunkkari
 
 
KuPS keltainen
70100 Kuopio
 
 
SiPS
71800 Siilinjärvi
 
 
PK-37 sininen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 valkoinen
74100 Iisalmi
 
 
Saku Sporting
75501 Harju
 
 
Yly valkoinen
80400 Ylämylly
 
 
Yly sininen
80400 Ylämylly
 
 
Lehpa punainen
80710 Lehmo
 
 
Lehpa valkoinen
80710 Lehmo
 
 
K-Pallo
85100 Kalajoki
 
 
FC Tarmo
87700 Kajaani
 
 
PaTe sininen
92140 Pattijoki
 
 
PaTe musta
92140 Pattijoki
 
 
KePS
94100 Kemi
 
 
Rovesnik
St Petrsburg
 


D-12 Girls

 
GBK
 
 
 
FC Kuusysi sininen
15100 Lahti
 
 
FC Kuusysi valkoinen
15100 Lahti
 
 
Nice Futis
28100 Pori
 
 
Huima
44100 Äänekoski
 
 
KPV
67100 Kokkola
 
 
FC United
68600 Pietarsaari
 
 
TUS
68700 Terjärv
 
 
Klubi-36
74100 Iisalmi
 
 
FC Hertta
80100 Joensuu
 
 
ONS ONS 05 SHA
90100 Oulu
 
 
MeLU
94700 Kemi
 
 
Karjalan Tytöt
Aunus
 


D-13 Boys

 
BK-46
10300 Karis
 
 
ÅIFK musta
20100 Turku
 
 
ÅIFK mustakeltainen
20100 Turku
 
 
PJK
33960 Pirkkala
 
 
Komeetat blue
40100 Jyväskylä
 
 
MJK
43900 Kinnula
 
 
Sisu
60100 Seinäjoki
 
 
Virkiä
62100 Lapua
 
 
GBK harraste
68300 kälviä
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
LBK
68570 Larsmo
 
 
Jaro
68660 Jakobstad
 
 
TU
69300 Toholampi
 
 
VetU
69820 Räyrinki
 
 
ORPa harraste
90100 Oulu
 
 
Tervarit-j punamusta
90400 Oulu
 
 
OsPa
90460 Oulunsalo
 
 
OsPa United
90460 Oulunsalo
 
 
FC PaKa
93600 Kuusamo
 
 
KePS
94100 Kemi
 
 
TP-47 punainen
95420 Tornio
 
 
RoPS valkoinen
96100 Rovaniemi
 


D-13 Boys Premier

 
JK Tallinna Kalev
10132 Tallinn
 
 
BK-46 Väst 4
10300 Karis
 
 
TKT
33720 Tampere
 
 
GBK
67100 Kokkola
 
 
PK-37
74100 Iisalmi
 
 
RoPS sininen
96100 Rovaniemi
 


D-13 Girls

 
MU
04600 Mäntsälä
 
 
FCFJ
06100 Porvoo
 
 
TuWe
20100 Turku
 
 
Huima
44120 Äänekoski
 
 
Virkiä
62100 Lapua
 
 
VIFK Blixtarna
65100 Vasa
 
 
Norrvalla FF
66600 Vörå
 
 
GBK harraste
67100 Kokkola
 
 
KPV
67100 Kokkola
 
 
GBK
67100 Kokkola
 
 
KäTa
68300 Kälviä
 
 
ToU
70900 Toivala
 
 
FC YPA
84100 Ylivieska
 
 
ONS 04
90100 Oulu
 
 
Ponpa
91500 Muhos
 
 
Rovaniemi Utd
96900 Rovaniemi
 


E-10 Boys

 
Valkeakosken NL
37600 Valkeakoski
 
 
Komeetat
40100 Jyväskylä
 
 
PaRi
40270 Jyväskylä
 
 
Virkiä
62100 Lapua
 
 
KäTa
67100 Kokkola
 
 
KPV valkoinen
67100 Kokkola
 
 
KPV keltainen
67100 Kokkola
 
 
LoVe punainen
68230 Lohtaja
 
 
HBK
68500 Kronoby
 
 
LBK
68570 Larsmo
 
 
Jaro blå
68600 Jakobstad
 
 
Jaro röd
68600 Jakobstad
 
 
Jaro vit
68600 Jakobstad
 
 
TUS keltainen
68700 Teerijärvi
 
 
PeFF
68910 Bennäs
 
 
VetU
69700 Veteli
 
 
PK-37 sininen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 valkoinen
74100 Iisalmi
 
 
Jippo
80100 Joensuu
 
 
OLS 07 Ranska
90120 Oulu
 
 
OsPa
90460 Oulunsalo
 
 
FK Iecava
Iecava
 
 
Kostomuksha
Kostamus
 


E-10 Boys Premier

 
Valkeakosken NL
37600 Valkeakoski
 
 
KPV vihreä
67100 Kokkola
 
 
GBK punainen
67800 Kokkola
 
 
GBK valkoinen
67800 Kokkola
 
 
LoVe musta
68230 Lohtaja
 
 
Saku Sporting
75501 Harju
 
 
Jippo
80100 Joensuu
 
 
KajHa keltainen
87100 Kajaani
 
 
Ajax valkoinen
90440 Kempele
 
 
OsPa
90460 Oulunsalo
 
 
OLS keltainen
90580 Oulu
 
 
OLS sininen
90580 Oulu
 
 
IPTA
Cambridge
 
 
FK Iecava
Iecava
 
 
FDS WBA FC
Market Harborough
 


E-10 Girls

 
Norrvalla FF
66600 Vörå
 
 
GBK vit
67100 Kokkola
 
 
GBK röd
67100 Kokkola
 
 
KPV 07 valkoinen
67200 Kokkola
 
 
KPV valkoinen
67700 Kokkola
 
 
KPV vihreä
67700 Kokkola
 
 
KäTa
68300 Kälviä
 
 
ONS musta
90100 Oulu
 
 
ONS valkoinen
90400 Oulu
 
 
TP-47
95400 Tornio
 
 
ToJK
95400 Tornio
 


E-11 Boys

 
LePa vihreä
02600 Espoo
 
 
YIlves sininen
33480 Ylöjärvi
 
 
Valkeakosken NL sininen
37600 Valkeakoski
 
 
Komeetat musta
40100 Jyväskylä
 
 
Komeetat sininen
40100 Jyväskylä
 
 
Huima Real
44100 Äänekoski
 
 
Sepsi-78 sininen
62100 Lapua
 
 
Virkiä
62100 Lapua
 
 
Norrvalla FF
66600 Vörå
 
 
KPV vihreä
67100 Kokkola
 
 
KPV valkoinen
67100 Kokkola
 
 
GBK röd
67100 Kokkola
 
 
GBK vit
67100 Kokkola
 
 
GBK blå
67100 Kokkola
 
 
FC Hermes punainen
67700 KOKKOLA
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
LBK
68570 Larsmo
 
 
TU punainen
69300 Toholampi
 
 
KP-V
69600 Kaustinen
 
 
SiPS Yara
71800 Siilinjärvi
 
 
PK-37 sininen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 valkoinen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 sinivalkoinen
74100 Iisalmi
 
 
KePS valkoinen
94100 Kemi
 
 
RoPS valkoinen
96100 Rovaniemi
 
 
Jaro vit
Pietarsaari
 
 
Jaro röd
Pietarsaari
 
 
Jaro blå
Pietarsaari
 


E-11 Boys Premier

 
EsPa Messi Juniors
02230 Espoo
 
 
LiePa punaiset
21420 Lieto
 
 
YIlves punainen
33480 Ylöjärvi
 
 
Valkeakosken NL keltainen
37600 Valkeakoski
 
 
Huima Barca
44100 Äänekoski
 
 
Saku Sporting
75501 Harju
 
 
KajHa keltainen
87100 Kajaani
 
 
Tervarit-j musta
90240 Oulu
 
 
Tervarit-j punamusta
90540 Oulu
 
 
KePS punainen
94100 Kemi
 
 
RoPS Sininen
96100 Rovaniemi
 
 
FDS WBA FC FDS England
Market Harborough
 


E-11 Girls

 
Kontu valkoinen
00940 Helsinki
 
 
JILVES
42100 Jämsä
 
 
Huima
44100 Äänekoski
 
 
KPV Smaragdit
67100 Kokkola
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
HBK
68500 Kronoby
 
 
ONS valkoinen
90400 Oulu
 
 
TP-47
95400 Tornio
 
 
RoPS
96300 Rovaniemi
 
 
RoPS valkoinen
Rovaniemi
 


E-11 Girls Premier

 
GBK
 
 
 
TPV
33100 Tampere
 
 
KPV
67100 Kokkola
 
 
ONS 06 punainen
90100 Oulu
 
 
ONS punainen
90400 Oulu
 


Erityisryhmät

 
GBK Tigers
67100 Kokkola
 
 
GBK Red and White
67100 Kokkola
 
 
Jaro Rockets
68600 Jakobstad
 
 
KuPS soft
70820
 
 
Tervarit-j Olympiakos soft
90400 Oulu
 
 
Tervarit-j Olympiakos sm
90400 Oulu
 


F-6 Boys

 
IK Myran mixed 10/11
68410 Nedervetil
 


F-7 Boys

 
KPV sininen
67100 Kokkola
 
 
GBK sininen
67100 KOKKOLA
 
 
GBK valkoinen
67100 KOKKOLA
 
 
KPV Vihreä
67100 Kokkola
 
 
KPV valkoinen
67100 Kokkola
 
 
IK Myran gul
68410 Nedervetil
 
 
HBK
68500 Kronoby
 
 
GBK punainen
kokkola
 
 
KPV Punainen
Kokkola
 


F-8 Boys

 
KPV vihreä
67100
 
 
KPV valkoinen
67100
 
 
KPV sininen
67100
 
 
KPV keltainen
67100
 
 
GBK punainen
67100 Kokkola
 
 
GBK sininen
67100 Kokkola
 
 
GBK valkoinen
67100 Kokkola
 
 
LoVe
68230 Lohtaja
 
 
KäTa sininen
68300 Kälviä
 
 
KäTa valkoinen
68300 Kälviä
 
 
IK Myran gul
68410 Nedervetil
 
 
IK Myran svart
68410 Nedervetil
 
 
HBK
68500 Kronoby
 
 
LBK
68570 LARSMO
 
 
KP-V
69600
 
 
PK-37 sininen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 valkoinen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 sinivalkoinen
74100 Iisalmi
 
 
Saku Sporting
75501 Harju
 
 
K-Pallo oranssi
85100 Kalajoki
 
 
K-Pallo valkoinen
85100 Kalajoki
 
 
OLS Belgia
90440 Kempele
 
 
OLS Belgia keltainen
90440 Kempele
 
 
Rovesnik
St Petersburg
 


F-8 Girls

 
KPV vihreä
67100 Kokkola
 
 
KPV valkoinen
67100 Kokkola
 
 
GBK punainen
67100 Kokkola
 
 
GBK valkoinen
67100 Kokkola
 
 
LoVe
68230
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
HBK
68500 KRONOBY
 
 
ONS valkoinen
90100 Oulu
 
 
ONS musta
90100 Oulu
 


F-9 Boys

 
JK Tallinna Kalev
10132 Tallinn
 
 
Komeetat Titan
40600 Jyväskylä
 
 
Komeetat Star
40600 Jyväskylä
 
 
Jalas
61600 Jalasjärvi
 
 
GBK röd
67100 Karleby
 
 
GBK vit
67100 Karleby
 
 
GBK blå
67100 Karleby
 
 
GBK randig
67100 Karleby
 
 
KPV musta
67700 Kokkola
 
 
KPV vihreä
67700 Kokkola
 
 
KPV valkoinen
67700 Kokkola
 
 
KPV sininen
67700 Kokkola
 
 
KPV keltainen
67700 Kokkola
 
 
KäTa sininen
68300 Kälviä
 
 
KäTa valkoinen
68300 Kälviä
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
LBK röd
68570 Larsmo
 
 
LBK svart
68570 Larsmo
 
 
Jaro röd
68600 Jakobstad
 
 
Jaro vit
68600 Jakobstad
 
 
Jaro blå
68600 Jakobstad
 
 
TUS musta
68700 Teerijärvi
 
 
TU punainen
69300 Toholampi
 
 
TU valkoinen
69300 Toholampi
 
 
PK-37 sininen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 valkoinen
74100 Iisalmi
 
 
PK-37 sinivalkoinen
74100 Iisalmi
 
 
Saku Sporting
75501 Harju
 
 
Tervarit-j punainen 1
90100 Oulu
 
 
Tervarit-j punainen 2
90100 Oulu
 
 
OLS Italia
90100 Oulu
 
 
FK Iecava
Iecava
 
 
ORPa sininen
Oulu
 
 
ORPa valkoinen
Oulu
 


F-9 Girls

 
Norrvalla FF
66600 Vörå
 
 
GBK vit
67100 Kokkola
 
 
GBK röd
67100 Kokkola
 
 
KPV vihreä
67200 Kokkola
 
 
LoVe
68230 Lohtaja
 
 
IK Myran
68410 Nedervetil
 
 
HBK
68500 Kronoby
 
 
Klubi-36
74120 Iisalmi
 
 
ONS musta
90100 Oulu
 
 
ONS 08 punanen
90100 Oulu
 
 
ONS punainen
90100 Oulu
 
 
ONS valkoinen
90100 Oulu
 





Menu

24.07.2017 - KIITOS!! 23.07.2017 - Loppujärjestys 2017 23.07.2017 - Gentlemanna Price 23.07.2017 - Pankkikortti 23.07.2017 - Kuvakisan voittaja torstai, perjantai, lauantai 22.07.2017 - Finaalit 2017 21.07.2017 - HUOM! 21.07.2017 - Live lähetykset perjantaina 20.07.2017 - HUOM!! HUOM!! 20.07.2017 - Live lähetykset torstaina 18.07.2017 - Mobiiliappi 13.07.2017 - Otteluohjelma 2017 05.07.2017 - EVS nuorisotyöntekijät 29.05.2017 - Ilmoittautuneet Kokkola Cuppiin 2017 23.05.2017 - Kaarle Special Olympics 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Oulusta... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Turusta... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Helsingistä... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Tampereelta... 01.12.2016 - Linnanjuhlat 2016 05.10.2016 - Ilmoittautuminen 2017 24.07.2016 - Loppujärjestys pojat 2016 24.07.2016 - Kuvakilpailu 24.07.2016 - Loppujärjestys tytöt 2016 24.07.2016 - Finaalit ja pronssiottelut pelataan Santahaassa 23.07.2016 - Kuvakisan voittaja perjantaina 23.07.2016 - Cuptube 2016 22.07.2016 - Kuvakisan voittaja torstaina 16.07.2016 - Nynäs Stadion 11.07.2016 - Otteluohjelma 01.07.2016 - Lohkojako 18.06.2016 - Ilmoittautuneet 2016 05.06.2016 - Ruokailu 30.05.2016 - Sarjojen yhdistäminen 03.05.2016 - Ilmoittautuneet joukkueet 01.10.2015 - Ilmoittautuminen 2016 08.08.2015 - Kokkola Cup kuva / videokisa #kokkolacup2015 voittaja 19.07.2015 - Herrasmiespalkinto 19.07.2015 - Loppujärjestys tytöt 19.07.2015 - Loppujärjestys pojat 18.07.2015 - Palkintojen jako 12.07.2015 - Kuvakilpailu 11.07.2015 - Kannatushuutokilpailu 05.07.2015 - Otteluohjelma 05.07.2015 - Pelaajaluettelo 22.06.2015 - Lohkojako Kokkola Cup 2015 27.05.2015 - Ilmoittautuneet 28.03.2015 - FDS Football School 26.03.2015 - FDS Kokkolaan 26.03.2015 - Stamford Kokkolaan 06.02.2015 - Markkinointiryhmä nuorentuu 18.01.2015 - Nimitys kilpailupäälliköksi 18.01.2015 - Nimitys markkinointikoordinaattoriksi 12.12.2014 - 2 joukkuetta Brasiliasta ensi vuoden turnaukseen