Ilmoittautuneet

27.05.2015

Joukkueet sarjoittain

Joukkue

Sarja

Paikkakunta

Ajax Sarkkiranta
B-16/17 Boys
Kempele
Corinthians (BRA)
B-16/17 Boys
itatiba
DUSH-07 (RUS)
B-16/17 Boys
Karjala
FC Halkia United
B-16/17 Boys
Halkia
FDS England (ENG)
B-16/17 Boys
West Bromwich
GBK
B-16/17 Boys
Kokkola
Jyväskylän Komeetat
B-16/17 Boys
Jyväskylä
LoVe
B-16/17 Boys
Kokkola
LTU
B-16/17 Boys
Littoinen, Kaarina
OsPa
B-16/17 Boys
Oulunsalo
PK-37
B-16/17 Boys
Iisalmi
Tervarit-j B2
B-16/17 Boys
Oulu
Vaasa All Stars
B-16/17 Boys
Vaasa
Ajax/OsPa YJ
B-16/17 Girls
Kempele
FC Sport/KoMu/YJ
B-16/17 Girls
Mustasaari
FC United
B-16/17 Girls
Pietarsaari
GBK
B-16/17 Girls
Karlepyy
JyPK B3
B-16/17 Girls
Jyväskylä
Kälviän Tarmo
B-16/17 Girls
Kokkola
PeFF
B-16/17 Girls
Pedersöre
Saku Sporting (EST)
B-16/17 Girls
Tallin
FC Kemi YJ
C-14 Boys
Kemi/Tornio
FC Tarmo
C-14 Boys
Kajaani
GBK
C-14 Boys
Kokkola
IK Myran
C-14 Boys
Nedervetil
Jaro
C-14 Boys
Pietarsaari
Jyväskylän Komeetat
C-14 Boys
Jyväskylä
KemPa
C-14 Boys
Keminmaa
K-Pallo
C-14 Boys
Kalajoki
KPV
C-14 Boys
Kokkola
Nakkilan Nasta
C-14 Boys
Nakkila
ORPa Haaste
C-14 Boys
Oulu
PaRi
C-14 Boys
Palokka
PK-37
C-14 Boys
Iisalmi
Tervarit-j
C-14 Boys
Oulu
TU
C-14 Boys
Toholampi
VäVi
C-14 Boys
Vähänkyrö
FC Wimma
C-14 Girls
Kajaani
HJK
C-14 Girls
Helsinki
HJS
C-14 Girls
Hämeenlinna
KJP
C-14 Girls
Kouvola
KPV
C-14 Girls
Kokkola
LBK
C-14 Girls
Larsmo
LoVe
C-14 Girls
Kokkola
TP-47
C-14 Girls
Tornio
VIFK
C-14 Girls
Vasa
Ajax Sarkkiranta
C-15 Boys
Kempele
BBC , Kokkola
C-15 Boys
Kokkola
FC Nibacos
C-15 Boys
Kokkola
GBK
C-15 Boys
Kokkola
HauPa
C-15 Boys
Haukipudas
Kälviän Tarmo
C-15 Boys
Kokkola
PeFF
C-15 Boys
Pedersöre
PK-37
C-15 Boys
Iisalmi
Saku Sporting (EST)
C-15 Boys
Tallin
SiPS
C-15 Boys
Siilinjärvi
VIFK
C-15 Boys
Vaasa
GBK
C-15 Girls
Kokkola
IK Myran
C-15 Girls
Nedervetil
KJP
C-15 Girls
Kouvola
KPV
C-15 Girls
Kokkola
Sibbo Vargarna
C-15 Girls
Sipoo
Ajax Sarkkiranta musta
D-12 Boys
Kempele
Ajax Sarkkiranta sininen
D-12 Boys
Kempele
Ajax Sarkkiranta valkoinen
D-12 Boys
Kempele
FC PaKa
D-12 Boys
Kuusamo
FDS-England (ENG)
D-12 Boys
West Bromwich
FK IECAVA (LAT)
D-12 Boys
Iecava
GBK
D-12 Boys
Kokkola
IK Myran
D-12 Boys
Nedervetil
Jaro röd
D-12 Boys
Pietarsaari
Jaro vit
D-12 Boys
Pietarsaari
Jippo musta
D-12 Boys
Joensuu
Jippo punainen
D-12 Boys
Joensuu
Karjalan Pojat (RUS)
D-12 Boys
Karjala
KemPa/KePS YJ
D-12 Boys
Kemi
Komeetat black
D-12 Boys
Jyväskylä
Komeetat blue
D-12 Boys
Jyväskylä
KPV City
D-12 Boys
Kokkola
KPV musta
D-12 Boys
Kokkola
KPV United
D-12 Boys
Kokkola
LBK
D-12 Boys
Jakobstad
LoVe
D-12 Boys
Kokkola
Norvalla FF
D-12 Boys
Vörå
One Touch FS (ENG)
D-12 Boys
Stamford
ORPa
D-12 Boys
Oulu
OsPa
D-12 Boys
Oulunsalo
PK-37 sininen
D-12 Boys
Iisalmi
PK-37 valkoinen
D-12 Boys
Iisalmi
RoPS
D-12 Boys
Rovaniemi
#N/A
Tervarit-j musta
D-12 Boys
Oulu
Tervarit-j punainen
D-12 Boys
Oulu
TU
D-12 Boys
Toholampi
TUS
D-12 Boys
Terjärv
VetU
D-12 Boys
Veteli
FC Halikko
D-12 Girls
Salo
FC Santa Claus
D-12 Girls
Rovaniemi
FC Siili
D-12 Girls
Siilinjärvi
FC United
D-12 Girls
Pietarsaari
FC Wimma
D-12 Girls
Kajaani
GBK
D-12 Girls
Kokkola
GBK harraste
D-12 Girls
Kokkola
HBK
D-12 Girls
Kronoby
Klubi-36
D-12 Girls
Iisalmi
Kälviän Tarmo
D-12 Girls
Kokkola
Lapuan Virkiä
D-12 Girls
Lapua
ONS 04
D-12 Girls
Oulu
ONS punainen
D-12 Girls
Oulu
PaRi
D-12 Girls
Palokka
PeFF
D-12 Girls
Pedersöre
TP-47
D-12 Girls
Tornio
FC Hermes
D-13 Boys
Kokkola
FC Raahe
D-13 Boys
Raahe
FC YPA
D-13 Boys
Ylivieska
GBK valkoinen
D-13 Boys
Kokkola
IK Myran
D-13 Boys
Nedervetil
Jyväskylän Komeetat Jupiter
D-13 Boys
Jyväskylä
Jyväskylän Komeetat Saturnus
D-13 Boys
Jyväskylä
LBK
D-13 Boys
Larsmo
LoVe
D-13 Boys
Kokkola
NoPS
D-13 Boys
Nokia
FC Reipas
D-13 Boys Premier
Lahti
FC YPA
D-13 Boys Premier
Ylivieska
GBK punainen
D-13 Boys Premier
Kokkola
KePS
D-13 Boys Premier
Kemi
KPV
D-13 Boys Premier
Kokkola
ORPa
D-13 Boys Premier
Oulu
PK-37
D-13 Boys Premier
Iisalmi
EIF F02/03
D-13 Girls Premier
Ekenäs
FC Santa Claus
D-13 Girls Premier
Rovaniemi
FC Siili
D-13 Girls Premier
Siilinjärvi
GBK
D-13 Girls Premier
Kokkola
IK Myran
D-13 Girls Premier
Nedervetil
Klubi-36
D-13 Girls Premier
Iisalmi
KPV
D-13 Girls Premier
Kokkola
Lin-Ming Elementary School (TWA)
D-13 Girls Premier
Taichung City
NuPS
D-13 Girls Premier
Vihti
ORPa
D-13 Girls Premier
Oulu
PeFF
D-13 Girls Premier
Pedersöre
Puotinkylän Valtti
D-13 Girls Premier
Helsinki
RaKe-JoKi Akatemia
D-13 Girls Premier
Nurmijärvi
RoPS
D-13 Girls Premier
Rovaniemi
TiPS , Tikkurila
D-13 Girls Premier
Vantaa
TP-47
D-13 Girls Premier
Tornio
FC Petrozavodsk (RUS)
E-10 Boys
Karjala
FC Santa Claus valkoinen
E-10 Boys
Rovaniemi
FF Jaro blå
E-10 Boys
Pietarsaari
FF Jaro röd
E-10 Boys
Pietarsaari
FF Jaro vit
E-10 Boys
Pietarsaari
GBK randig
E-10 Boys
Kokkola
GBK röd
E-10 Boys
Kokkola
GBK vit
E-10 Boys
Kokkola
I-HK Hurrikaanit
E-10 Boys
Vantaa
IK Myran
E-10 Boys
Nedervetil
JJK punainen
E-10 Boys
Jyväskylä
JJK valkoinen
E-10 Boys
Jyväskylä
KePS punainen
E-10 Boys
Kemi
KePS United
E-10 Boys
Kemi
KePS valkoinen
E-10 Boys
Kemi
KJV
E-10 Boys
KAUHAVA
Komeetat musta
E-10 Boys
Jyväskylä
Komeetat sininen
E-10 Boys
Jyväskylä
KPV musta
E-10 Boys
Kokkola
KPV valkoinen
E-10 Boys
Kokkola
Lapuan Virkiä
E-10 Boys
Lapua
LBK röd
E-10 Boys
Larsmo
LBK svart
E-10 Boys
Larsmo
Pietarsaaren Into
E-10 Boys
Pietarsaari
PK-37 sininen
E-10 Boys
Iisalmi
PK-37 sinivalkoinen
E-10 Boys
Iisalmi
PK-37 valkoinen
E-10 Boys
Iisalmi
RoPS valkoinen
E-10 Boys
Rovaniemi
Sepsi-78 sininen
E-10 Boys
Seinäjoki
SiPS Yara
E-10 Boys
Siilinjärvi
Slavator (RUS)
E-10 Boys
Karjala
TU
E-10 Boys
Toholampi
TUS
E-10 Boys
Terjärv
VPS musta
E-10 Boys
Vaasa
VPS valkoinen
E-10 Boys
Vaasa
EsPa Messi Juniors
E-10 Boys Premier
Espoo
FC Santa Claus punainen
E-10 Boys Premier
Rovaniemi
FC YPA
E-10 Boys Premier
Ylivieska
FDS-England (ENG)
E-10 Boys Premier
West Bromwich
HauPa
E-10 Boys Premier
Haukipudas
Jippo punainen
E-10 Boys Premier
Joensuu
JJK Kultaketut
E-10 Boys Premier
Jyväskylä
KPV vihreä
E-10 Boys Premier
Kokkola
RoPS sininen
E-10 Boys Premier
Rovaniemi
Tervarit-j musta
E-10 Boys Premier
Oulu
Tervarit-j punamusta
E-10 Boys Premier
Oulu
VPS raita
E-10 Boys Premier
Vaasa
FC YPA
E-10 Girls
Ylivieska
HBK
E-10 Girls
Kronoby
IK Myran
E-10 Girls
Nedervetil
Kälviän Tarmo
E-10 Girls
Kokkola
ONS 06 punainen
E-10 Girls
Oulu
Spartanki (RUS)
E-10 Girls
St.Petrsbourg
GBK
E-10 Girls Premier
Kokkola
KPV
E-10 Girls Premier
Kokkola
ONS 05 punainen
E-10 Girls Premier
Oulu
ONS 05 valkoinen
E-10 Girls Premier
Oulu
Esse IK
E-11 Boys
Esse
FC 89 United
E-11 Boys
Esbo
FC Hermes
E-11 Boys
Kokkola
FC MAJAK (EST)
E-11 Boys
Paldiski
FC Santa Claus
E-11 Boys
Rovaniemi
FC Santa Claus valkoinen
E-11 Boys
Rovaniemi
GBK röd
E-11 Boys
Kokkola
GBK vit
E-11 Boys
Kokkola
HBK
E-11 Boys
Kronoby
Jaro blå
E-11 Boys
Pietarsaari
Jaro röd
E-11 Boys
Pietarsaari
Jaro vit
E-11 Boys
Pietarsaari
Jyväskylän Komeetat Deimos
E-11 Boys
Jyväskylä
Jyväskylän Komeetat Phobos
E-11 Boys
Jyväskylä
Kannuksen Ura
E-11 Boys
Kannus
KemPa
E-11 Boys
Keminmaa
KePS Spurs
E-11 Boys
KEMI
KPV valkoinen
E-11 Boys
Kokkola
KPV vihreä
E-11 Boys
Kokkola
Kälviän Tarmo
E-11 Boys
Kokkola
KäTa sininen
E-11 Boys
Kokkola
LaPa-95 red
E-11 Boys
Lapinlahti
LaPa-95 white
E-11 Boys
Lapinlahti
LBK röd
E-11 Boys
Larsmo
LBK svart
E-11 Boys
Larsmo
LoVe
E-11 Boys
Kokkola
OLS Ranska
E-11 Boys
Oulu
OsPa
E-11 Boys
Oulunsalo
PaTe musta
E-11 Boys
Pattijoki
PaTe vihreä
E-11 Boys
Pattijoki
PeFF
E-11 Boys
Pedersöre
PK-37 sininen
E-11 Boys
Iisalmi
PK-37 valkoinen
E-11 Boys
Iisalmi
Ravesnik (RUS)
E-11 Boys
St.Petrsbourg
Sepsi-78
E-11 Boys
Seinäjoki
SiPS
E-11 Boys
Siilinjärvi
SuPa -52
E-11 Boys
Suonenjoki
TP-47 punainen
E-11 Boys
Tornio
TP-47 valkoinen
E-11 Boys
Tornio
TUS
E-11 Boys
Terjärv
VetU
E-11 Boys
Veteli
Yllätys Robben
E-11 Boys
Ylämylly
Yllätys Zlatan
E-11 Boys
Ylämylly
Corinthians (BRA)
E-11 Boys Premier
itatiba
FC Santa Claus punainen
E-11 Boys Premier
Rovaniemi
FDS-England (ENG)
E-11 Boys Premier
West Bromwich
GBK blå
E-11 Boys Premier
Kokkola
KePS City
E-11 Boys Premier
Kemi
KPV musta
E-11 Boys Premier
Kokkola
Slavator (RUS)
E-11 Boys Premier
Karjala
Sortavala (RUS)
E-11 Boys Premier
Karjala
FC Halikko punaiset
E-11 Girls
Salo
FC Siili
E-11 Girls
Siilinjärvi
FC YPA
E-11 Girls
Ylivieska
Klubi-36
E-11 Girls
Iisalmi
KPV valkoinen
E-11 Girls
Kokkola
TPV
E-11 Girls
Tampere
TUS
E-11 Girls
Terjärv
FC Halikko siniset
E-11 Girls Premier
Salo
FC Kangasala
E-11 Girls Premier
Kangasala
GBK
E-11 Girls Premier
Kokkola
KPV vihreä
E-11 Girls Premier
Kokkola
ONS
E-11 Girls Premier
Oulu
TP-47
E-11 Girls Premier
Tornio
GBK red and white
Erityisryhmät
Kokkola
GBK Tigers
Erityisryhmät
Kokkola
Jaro Rockets
Erityisryhmät
Jakobstad
KuPS
Erityisryhmät
Kuopio
Mariehem SK United 2 (SWE)
Erityisryhmät
UMEÅ
Marihem SK United 1 (SWE)
Erityisryhmät
UMEÅ
Tervarit-j SM
Erityisryhmät
Oulu
Tervarit-j soft
Erityisryhmät
Oulu
GBK P08 Blå
F-7 Boys
Kokkola
GBK P08 Röd
F-7 Boys
Kokkola
GBK P08 Vit
F-7 Boys
Kokkola
HBK grön
F-7 Boys
Kronoby
IK Myran gul
F-7 Boys
Nedervetil
IK Myran svart
F-7 Boys
Nedervetil
KPV 09 valkoinen
F-7 Boys
Kokkola
KPV 09 vihreä
F-7 Boys
Kokkola
KPV sininen
F-7 Boys
Kokkola
KPV valkoinen
F-7 Boys
Kokkola
KPV vihreä
F-7 Boys
Kokkola
KäTa sininen
F-7 Boys
Kokkola
KäTa valkoinen
F-7 Boys
Kokkola
LoVe
F-7 Boys
Kokkola
Ravesnik (RUS)
F-7 Boys
St.Petrsbourg
GBK blå
F-8 Boys
Kokkola
GBK röd
F-8 Boys
Kokkola
GBK vit
F-8 Boys
Kokkola
HBK
F-8 Boys
Kronoby
IK Myran
F-8 Boys
Nedervetil
Jyväskylän Komeetat
F-8 Boys
Jyväskylä
Kostamus (RUS)
F-8 Boys
Karjala
KPV keltainen
F-8 Boys
Kokkola
KPV sininen
F-8 Boys
Kokkola
KPV valkoinen
F-8 Boys
Kokkola
KPV vihreä
F-8 Boys
Kokkola
Kälviän Tarmo
F-8 Boys
Kokkola
ORPa sininen
F-8 Boys
Oulu
ORPa valkoinen
F-8 Boys
Oulu
PK-37 sininen
F-8 Boys
Iisalmi
PK-37 valkoinen
F-8 Boys
Iisalmi
Slavator (RUS)
F-8 Boys
Karjala
TUS
F-8 Boys
Terjärv
GBK
F-8 Girls
Kokkola
HBK
F-8 Girls
Kronoby
IK Myran
F-8 Girls
Nedervetil
ONS 08
F-8 Girls
Oulu
FC YPA keltainen
F-9 Boys
Ylivieska
FC YPA punainen
F-9 Boys
Ylivieska
GBK Punainen
F-9 Boys
Kokkola
GBK raita
F-9 Boys
Kokkola
GBK valkoinen
F-9 Boys
Kokkola
HBK
F-9 Boys
Kronoby
I-HK Tornadot
F-9 Boys
Vantaa
IK Myran gul
F-9 Boys
Nedervetil
IPTA (ENG)
F-9 Boys
Stamford
Jaro blå
F-9 Boys
Pietarsaari
Jaro grön
F-9 Boys
Pietarsaari
Jaro röd
F-9 Boys
Pietarsaari
Jaro vit
F-9 Boys
Pietarsaari
Komeetat Vauhti
F-9 Boys
Jyväskylä
Komeetat Vimma
F-9 Boys
Jyväskylä
Kostamus (RUS)
F-9 Boys
Karjala
KPV keltainen
F-9 Boys
Kokkola
KPV musta
F-9 Boys
Kokkola
KPV sininen
F-9 Boys
Kokkola
KPV valkoinen
F-9 Boys
Kokkola
KPV vihreä
F-9 Boys
Kokkola
Kälviän Tarmo
F-9 Boys
Kokkola
Lapuan Virkiä
F-9 Boys
Lapua
LBK röd
F-9 Boys
Larsmo
LBK svart
F-9 Boys
Larsmo
LoVe sininen
F-9 Boys
Kokkola
LoVe valkoinen
F-9 Boys
Kokkola
Nichny Novgorod (RUS)
F-9 Boys
St.Petrsbourg
OsPa
F-9 Boys
Oulunsalo
PeFF
F-9 Boys
Pedersöre
PK-37 sininen
F-9 Boys
Iisalmi
PK-37 sinivalkoinen
F-9 Boys
Iisalmi
PK-37 valkoinen
F-9 Boys
Iisalmi
Slavator (RUS)
F-9 Boys
Karjala
Tervarit-j musta
F-9 Boys
Oulu
Tervarit-j punainen
F-9 Boys
Oulu
VetU
F-9 Boys
Veteli
GBK röd
F-9 Girls
Kokkola
GBK vit
F-9 Girls
Kokkola
KPV musta
F-9 Girls
Kokkola
KPV pinkki
F-9 Girls
Kokkola
KPV Smaragdit
F-9 Girls
Kokkola
KPV valkoinen
F-9 Girls
Kokkola
KPV vihreä
F-9 Girls
Kokkola
Kälviän Tarmo
F-9 Girls
Kokkola
ONS musta
F-9 Girls
Oulu
ONS pinkki
F-9 Girls
Oulu
ONS valkoinen
F-9 Girls
Oulu
PeFF
F-9 Girls
Pedersöre







Menu

24.07.2017 - KIITOS!! 23.07.2017 - Loppujärjestys 2017 23.07.2017 - Gentlemanna Price 23.07.2017 - Pankkikortti 23.07.2017 - Kuvakisan voittaja torstai, perjantai, lauantai 22.07.2017 - Finaalit 2017 21.07.2017 - HUOM! 21.07.2017 - Live lähetykset perjantaina 20.07.2017 - HUOM!! HUOM!! 20.07.2017 - Live lähetykset torstaina 18.07.2017 - Mobiiliappi 13.07.2017 - Otteluohjelma 2017 05.07.2017 - EVS nuorisotyöntekijät 29.05.2017 - Ilmoittautuneet Kokkola Cuppiin 2017 23.05.2017 - Kaarle Special Olympics 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Oulusta... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Turusta... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Helsingistä... 16.03.2017 - Junalla Kokkolaan Tampereelta... 01.12.2016 - Linnanjuhlat 2016 05.10.2016 - Ilmoittautuminen 2017 24.07.2016 - Loppujärjestys pojat 2016 24.07.2016 - Kuvakilpailu 24.07.2016 - Loppujärjestys tytöt 2016 24.07.2016 - Finaalit ja pronssiottelut pelataan Santahaassa 23.07.2016 - Kuvakisan voittaja perjantaina 23.07.2016 - Cuptube 2016 22.07.2016 - Kuvakisan voittaja torstaina 16.07.2016 - Nynäs Stadion 11.07.2016 - Otteluohjelma 01.07.2016 - Lohkojako 18.06.2016 - Ilmoittautuneet 2016 05.06.2016 - Ruokailu 30.05.2016 - Sarjojen yhdistäminen 03.05.2016 - Ilmoittautuneet joukkueet 01.10.2015 - Ilmoittautuminen 2016 08.08.2015 - Kokkola Cup kuva / videokisa #kokkolacup2015 voittaja 19.07.2015 - Herrasmiespalkinto 19.07.2015 - Loppujärjestys tytöt 19.07.2015 - Loppujärjestys pojat 18.07.2015 - Palkintojen jako 12.07.2015 - Kuvakilpailu 11.07.2015 - Kannatushuutokilpailu 05.07.2015 - Otteluohjelma 05.07.2015 - Pelaajaluettelo 22.06.2015 - Lohkojako Kokkola Cup 2015 27.05.2015 - Ilmoittautuneet 28.03.2015 - FDS Football School 26.03.2015 - FDS Kokkolaan 26.03.2015 - Stamford Kokkolaan 06.02.2015 - Markkinointiryhmä nuorentuu 18.01.2015 - Nimitys kilpailupäälliköksi 18.01.2015 - Nimitys markkinointikoordinaattoriksi 12.12.2014 - 2 joukkuetta Brasiliasta ensi vuoden turnaukseen