Slutställning pojkar

19.07.2015

Gentlemannapris

 
 
KePS (som lag)
 


B-16/17 Boys

 
1.
FC FDS (ENG)
 
 
2.
DUSH-07 (RUS)
 
 
3.
PK-37
 
 
4.
GBK
 
 
5.
OsPa
 
 
6.
Vaasan Allstars
 
 
7.
Ajax
 
 
8.
Tervarit-j B2
 
 
9.
Komeetat
 
 
10.
LoVe
 
 
11.
FC Halkia United
 
 
12.
LTU
 


C-15 Boys

 
1.
Saku Sporting (EST)
 
 
2.
VIFK
 
 
3.
BBC Kokkola
 
 
4.
KäTa
 
 
5.
FC YPA
 
 
6.
GBK
 
 
7.
Ajax
 
 
8.
PeFF
 
 
9.
PK-37
 
 
10.
FCN
 


C-14 Boys

 
1.
Jaro
 
 
2.
GBK
 
 
3.
KPV
 
 
4.
Fc Kemi
 
 
5.
FC Tarmo
 
 
 
PaRi
 
 
 
PK-37
 
 
 
Tervarit-j
 
 
9.
K-Pallo
 
 
10.
ORPa Haaste
 
 
11.
Nasta
 
 
12.
Komeetat
 
 
13.
TU
 
 
14.
IK Myran
 


D-13 Boys

 
1.
LBK
 
 
2.
LoVe
 
 
3.
IK Myran
 
 
4.
Nops
 
 
5.
FC Raahe
 
 
6.
Komeetat Saturnus
 
 
7.
FC Hermes
 
 
8.
FC Sport
 
 
9.
KemPa
 
 
10.
GBK valkoinen
 


D-13 Boys Premier

 
1.
ORPa
 
 
2.
PK-37
 
 
3.
KPV
 
 
4.
KePS
 
 
5.
Komeetat Jupiter
 
 
6.
FC Reipas
 
 
7.
GBK punainen
 
 
8.
FC YPA
 


D-12 Boys

 
1.
FC FDS (ENG)
 
 
2.
KPV United
 
 
3.
RoPS
 
 
4.
PK-37 sininen
 
 
5.
FC PaKa
 
 
 
FK Iecava (LAT)
 
 
 
Jaro röd
 
 
 
TUS
 
 
9.
GBK Anfield
 
 
 
Ilves
 
 
 
Jippo musta
 
 
 
Jippo punainen
 
 
 
Komeetat black
 
 
 
Komeetat blue
 
 
 
Norrvalla FF
 
 
 
Tervarit-j musta
 
 
17.
Karjalan Pojat (RUS)
 
 
18.
PK-37 valkoinen
 
 
19.
ORPa
 
 
20.
TU
 
 
21.
Ajax valkoinen
 
 
22.
GBK
 
 
23.
KPV City
 
 
24.
LoVe
 
 
25.
LBK
 
 
26.
Ajax sininen
 
 
 
KemPa/KePS YJ
 
 
 
OsPa
 
 
 
VetU
 
 
30.
IK Myran
 
 
31.
Jaro vit
 
 
32.
Ajax musta
 


E-11 Boys

 
1.
TP-47 punainen
 
 
2.
PeFF
 
 
3.
Jaro blå
 
 
4.
Yly Zlatan
 
 
5.
FC MAJAK (EST)
 
 
 
Komeetat Phobos
 
 
 
KPV vihreä
 
 
 
Ravesnik (RUS)
 
 
9.
FC89
 
 
 
Jaro vit
 
 
 
KemPa
 
 
 
Komeetat Deimos
 
 
 
Komeetat Titans
 
 
 
LoVe
 
 
 
Sepsi
 
 
 
SuPa -52
 
 
17.
Jaro röd
 
 
 
VetU
 
 
19.
OsPa
 
 
 
PaTe valkea
 
 
 
PaTe vihreä
 
 
 
SiPS
 
 
23.
Esse IK
 
 
 
FC Hermes blue
 
 
25.
TUS
 
 
 
Yly Robben
 
 
27.
FC SCJ valkoinen
 
 
 
KäTa sininen
 
 
 
LaPa-95 white
 
 
 
LBK röd
 
 
31.
GBK vit
 
 
 
LBK svart
 
 
33.
KePS Spurs
 
 
34.
FC Hermes red
 
 
 
OLS Ranska
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
 
TP-47 valkoinen
 
 
 
Ura
 
 
40.
LaPa-95 red
 
 
41.
KäTa
 
 
42.
GBK röd
 
 
 
KePS United
 
 
 
KPV valkoinen
 
 
45.
HBK
 


E-11 Boys Premier

 
1.
FC FDS (ENG)
 
 
2.
KPV musta
 
 
3.
KePS City
 
 
4.
Slavator (RUS)
 
 
5.
GBK blå
 
 
6.
Sortavala (RUS)
 
 
7.
FC SCJ
 


E-10 Boys Premier

 
1.
FC FDS (ENG)
 
 
2.
Tervarit-j musta
 
 
3.
VPS-j raita
 
 
4.
JJK Kultaketut
 
 
5.
Jippo musta punainen
 
 
6.
RoPS sininen
 
 
7.
KPV vihreä
 
 
8.
EsPa
 
 
9.
FC SCJ punainen
 
 
10.
HauPa
 
 
11.
Tervarit-j punamusta
 
 
12.
FC YPA
 


E-10 Boys

 
1.
Slavator (RUS)
 
 
2.
VPS-j musta
 
 
3.
KPV musta
 
 
4.
VPS-j valkoinen
 
 
5.
IK Myran
 
 
 
Jaro vit
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
 
Virkiä
 
 
9.
I-HK Hurrikaanit
 
 
 
Jaro röd
 
 
 
KePS punainen
 
 
 
KePS valkoinen
 
 
 
Komeetat sininen
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
Sepsi sininen
 
 
 
TUS
 
 
17.
SiPS Yara
 
 
18.
GBK randig
 
 
19.
LBK röd
 
 
20.
PK-37 sinivalkoinen
 
 
21.
GBK röd
 
 
22.
JJK punainen
 
 
23.
Komeetat musta
 
 
24.
Jaro blå
 
 
25.
RoPS valkoinen
 
 
 
TU
 
 
27.
GBK vit
 
 
28.
FC SCJ valkoinen
 
 
29.
KJV
 
 
 
JJK valkoinen
 
 
31.
LBK svart
 
 
32.
Into
 
 
33.
KPV valkoinen
 




Menu

02.11.2019 - Jubileumsår 2020 25.07.2019 - Kokkola Cup Tackar! 21.07.2019 - Gentlemannapris 2019 21.07.2019 - Fototävling vinnare 20.07.2019 - Final 20.07.2019 - B-Flickornas Final 17.07.2019 - Streamade matcher 08.07.2019 - Matchprogrammet publicerats! 16.06.2019 - Kvällsbit 03.05.2019 - Ännu hinnar du anmäla dig.. 12.04.2019 - PopSockets ute nu! 31.01.2019 - Huuhkajia och Helmareita seriebok 08.11.2018 - Early Bird 16.10.2018 - NYTT FÖR 2019 22.07.2018 - Slutställning 2018 14.07.2018 - Kokkola Cup tidning 08.07.2018 - Matchprogram 2018 25.06.2018 - Anmälda Kokkola Cup 2018 04.05.2018 - Anmälan förlängd 01.03.2018 - Kokkola Cup applikationen 18.02.2018 - Kokkola Cup info, februari 18.02.2018 - Anmälda lag...nya... 14.02.2018 - Anmälda lag... 11.02.2018 - Organisationens nya ansikten 06.02.2018 - Åldersgrupp 2006 pojkar 16.09.2017 - Anmälan öppnad!! 24.07.2017 - TACK!! 23.07.2017 - Slutställning 2017 23.07.2017 - Gentlemanna Pris 16.03.2017 - 22.07.2017 - Finaler 2017 21.07.2017 - OBS! 21.07.2017 - Live sändningar fredag 20.07.2017 - OBS!! OBS!! 20.07.2017 - Live sändningar torsdag 18.07.2017 - Mobilapp 13.07.2017 - Spelprogram 2017 05.07.2017 - EVS ungdomsarbetare 29.05.2017 - Anmälda till Kokkola Cup 2017 01.12.2016 - Slottsbalen 2016 05.10.2016 - Anmälningssidan 2017 24.07.2016 - Slutställning pojkar 24.07.2016 - Fototävling 24.07.2016 - Kokkola Cup 2016 slutställning och gentelmannapris flickor 24.07.2016 - Finaler och bronsmatcher 23.07.2016 - Fototävling 23.07.2016 - Cuptube 2016 22.07.2016 - Torsdagens bildtävlingens vinnare 16.07.2016 - Nynäs Stadion 11.07.2016 - Spelprogram 01.07.2016 - Zonindelning 18.06.2016 - Anmälda lag 2016 05.06.2016 - Matservering 30.05.2016 - Sammanslagning av serier 03.05.2016 - Anmälda ortsvis 01.10.2015 - Anmälan 2016 08.08.2015 - Vinnaren i fototävlingen 19.07.2015 - Gentlemannapris 19.07.2015 - Slutställning flickor 19.07.2015 - Slutställning pojkar 18.07.2015 - Prisutdelning 12.07.2015 - Fototävling 11.07.2015 - Hejaropstävling 05.07.2015 - Matchprogram 05.07.2015 - Spelarförteckning 22.06.2015 - Zonindelning Kokkola Cup 2015 27.05.2015 - Anmälda 28.03.2015 - FDS Football School 26.03.2015 - FDS till Karleby 26.03.2015 - Stamford till Karleby 06.02.2015 - Marknadsföringsgruppen föryngras 18.01.2015 - Utnämning: Ny tävlingschef 18.01.2015 - Utnämning: Ny marknadsförings koordinator