Slutställning 2017

23.07.2017

Herrasmiespalkinto

 
 
Pojat/Pojkar/Boys Ajax Sarkkiranta E-10 (Team)
 
 
 
Tytöt/Flickor/Girls Äänekosken Huima D-12 (Team)
 



B-16/17 Boys

 
1
Janakkalan Pallo
 
 
2
GBK
 
 
3
TP-47
 
 
4
FC Ylivieska
 
 
5
Ajax
 
 
6
IK Myran
 
 
7
PK-37
 
 
8
Tervarit-j B3
 
 
9
K-Pallo
 


C-15 Boys

 
1
KPV
 
 
2
Janakkalan Pallo
 
 
3
LoVe
 
 
4
JK Tammeka
 
 
5
Ajax
 
 
 
IK Myran
 
 
7
Esse IK
 
 
 
ParVi B-pojat
 
 
9
FJK
 
 
10
GBK punainen
 
 
11
Komeetat sininen
 
 
12
GBK valkoinen
 


C-14 Boys Level 1

 
1
Tervarit-j musta
 
 
2
I-JBK WFA
 
 
3
LoPa
 
 
4
KPV
 
 
5
LBK
 
 
6
Pärnu JK Vaprus
 
 
7
Komeetat musta
 
 
8
PK-37
 
 
9
DUSH-07
 


C-14 Boys Level 2

 
1
GBK
 
 
2
FC Flora Tallinn
 
 
3
FC Raahe
 
 
4
Komeetat sininen
 
 
5
JK Tallinna Kalev
 
 
 
FC PaKa-OTP yj
 
 
7
Nops YJ2
 
 
 
Sisu
 
 
9
Haka-j.
 
 
 
Jalas
 
 
 
TPV valkoinen
 
 
 
Vändra JK Vaprus
 
 
13
FC Hermes
 
 
 
FC Ülenurme
 
 
 
IFK Umeå Haga
 
 
 
VetUE-10 Boys Level 1
 
 
1
KPV valkoinen
 
 
2
KPV vihreä
 
 
3
FDS WBA FC FDS England
 
 
4
OLS sininen
 
 
5
Ajax valkoinen
 
 
 
Valkeakosken NL keltainen
 
 
7
Tervarit-j musta 1
 
 
 
Komeetat musta
 
 
9
Vändra JK Vaprus
 
 
10
KajHa
 
 
11
JK Tammeka
 
 
12
OTP 08 punainen
 
 
13
OLS keltainen
 
 
14
OTP punainen
 
 
15
JK Kohila Püsivus
 


D-13 Boys Level 1

 
1
EuPa
 
 
2
JK Tammeka
 
 
3
MaPS
 
 
4
Komeetat musta
 
 
5
Lehpa punainen
 
 
6
OTP
 
 
7
PaRi keltainen
 
 
8
Pärnu JK Vaprus
 
 
9
GBK
 


D-13 Boys Level 2

 
1
RoPS
 
 
2
KePS punainen
 
 
3
KPV vihreä
 
 
4
VetU
 
 
5
Team LKP
 
 
 
Slavator
 
 
 
ToBK
 
 
 
KPV valkoinen
 
 
9
LBK
 
 
 
LoVe
 
 
 
KePS valkoinen
 
 
 
FC Raahe
 
 
13
Fakel
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
TU
 
 
 
Ura
 
 
17
Lehpa valkoinen
 
 
 
PaRi musta
 
 
19
Esse IK
 
 
 
K-Pallo
 
 
 
SBL sininen
 
 
 
Tervarit-j punainen
 
 
23
Kotkat
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
25
FC Hermes
 
 
 
KuPS keltainen
 
 
27
Komeetat sininen
 
 
28
FC89
 
 
 
MaPS
 
 
 
SBL valkoinen
 
 
31
PeFF
 
 
32
Kortesjärven Järvi-Veikot (KJV)
 
 
 
TUS
 
 
34
FC Raahe valkoinen
 


D-12 Boys

 
1
FDS WBA FC FDS England
 
 
2
LBK
 
 
3
Huima yellow
 
 
4
HauPa edustus
 
 
5
Ajax valkoinen
 
 
 
Slavator
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
Tervarit-j musta 1
 
 
9
KePS punainen
 
 
 
KePS valkoinen
 
 
 
KPV valkoinen
 
 
 
KPV vihreä
 
 
13
FC Matinkylä
 
 
 
JK Tallinna Kalev Jüri
 
 
 
KJS
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
17
JK Tammeka 1
 
 
 
Tervarit-j musta 2
 
 
 
TU
 
 
20
IK Myran
 
 
 
Komeetat sininen
 
 
22
GBK Randig
 
 
 
GBK röd
 
 
 
GBK vit
 
 
25
Ajax sininen
 
 
 
Kiilat
 
 
27
KemPa vihreävalkoraita
 
 
 
KP-V
 
 
29
OTP
 
 
 
Vändra JK Vaprus
 
 
31
FC Ylivieska
 
 
32
FC Hermes punainen
 
 
33
JK Tammeka 2
 
 
 
Komeetat musta
 


E-11 Boys Level 1

 
1
FDS WBA FC FDS England
 
 
2
Valkeakosken NL
 
 
3
PonPa musta
 
 
4
Raplamaa JK
 
 
5
KPV vihreä
 
 
6
HauPa vihreä
 
 
7
OsPa sininen
 
 
8
LoVe punainen
 
 
9
Tervarit-j musta
 


E-11 Boys Level 2

 
1
Slavator
 
 
2
FC Ylivieska
 
 
3
Jaro blå
 
 
4
PaRi
 
 
5
Jaro vit
 
 
 
GBK punainen
 
 
 
GBK valkoinen
 
 
 
TUS
 
 
9
IK
 
 
 
Jaro röd
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
13
Ajax musta
 
 
 
Esse IK
 
 
 
KePS punainen
 
 
 
KäTa
 
 
17
FC SCJ
 
 
 
JK Tammeka
 
 
 
LBK
 
 
20
KJS
 
 
 
Virkiä
 
 
22
HBK
 
 
 
KePS valkoinen
 
 
 
VetU
 
 
25
KPV valkoinen
 
 
 
Tervarit-j punainen
 
 
27
FC Ülenurme
 
 
 
KPV musta
 
 
 
LoVe musta
 
 
30
OsPa valkoinen
 
 
 
Ponpa turkoosi
 


E-10 Boys Level 2

 
1
Slavator
 
 
2
Jalas
 
 
3
OLS Ruotsi
 
 
4
Jaro röd
 
 
5
GBK blå
 
 
 
PK-37 sininen
 
 
 
Tervarit-j musta 2
 
 
 
TUS
 
 
9
IK musta
 
 
 
Jaro vit
 
 
 
OLS
 
 
 
PK-37 valkoinen
 
 
13
LBK röd
 
 
 
OTP valkoinen
 
 
 
Tervarit-j punainen
 
 
 
Valkeakosken NL sininen
 
 
17
GBK röd
 
 
 
IK punainen
 
 
19
GBK vit
 
 
20
JK Tammeka
 
 
21
KPV keltainen
 
 
22
KPV musta
 
 
23
LBK svart
 
 
 
KäTa
 
 
25
Ajax sininen
 
 
 
PonPa
 
 
27
Norrvalla FF
 
 
 
Virkiä
 
 
29
EU
 
 
 
IK Myran
 
 
31
KajHa
 
 
 
TU
 
 
33
K-Pallo oranssi
 
 
 
Komeetat sininen
 


C-15 Girls

 
1
GBK
 
 
2
TP-47
 
 
3
LBK
 
 
4
JK Tammeka
 
 
5
IK Myran
 
 
6
JK Tallinna Kalev
 
 
7
FC United
 


C-14 Girls

 
1
TP-47
 
 
2
ONS-04
 
 
3
PaRi
 
 
4
GBK
 
 
5
Rovaniemi Utd
 
 
6
NuPS
 
 
7
SeMi
 
 
8
Vändra JK Vaprus
 
 
9
FC Ylivieska
 
 
10
ToU
 


D-13 Girls Level 1

 
1
Ilves
 
 
2
KPV
 
 
3
Klubi-36
 
 
4
KP-75 keltainen
 
 
5
GBK
 
 
6
ONS 05 RSM
 
 
7
FC United
 
 
8
MaPS
 


D-13 Girls Level 2

 
1
MeLU
 
 
2
SalPa
 
 
3
Pallo-Iirot
 
 
4
Ajax valkoinen
 
 
5
JK Kohila Püsivus
 
 
 
Karjalan Tytöt
 
 
7
KP-75 Vihreä
 
 
 
Rovaniemi Utd 2
 
 
9
Rovaniemi Utd
 
 
 
PonPa
 
 
11
Kuffen
 
 
 
LoVe
 
 
13
TUS
 
 
14
GBK harrastekerho 03-04
 


D-12 Girls

 
1
KPV smaragdit
 
 
2
Huima
 
 
3
FC Wimma
 
 
4
ONS punainen
 
 
5
KPV timantit
 
 
 
ONS 06 punainen
 
 
7
IK Myran
 
 
 
TP-47
 
 
9
HBK
 
 
10
GBK
 
 
11
PonPa
 
 
12
JK Tammeka
 
 
13
JoKi
 


E-11 Girls Level 1

 
1
JyPK valkoinen
 
 
2
KPV vihreä
 
 
3
ONS musta
 
 
4
TPV
 
 
5
PaRi
 
 
 
TP-47
 
 
7
Solf IK
 
 
 
OsPa
 


E-11 Girls Level 2

 
1
Slavator
 
 
2
ONS valkoinen
 
 
3
YIlves
 
 
4
GBK röd
 
 
5
GBK vit
 
 
6
LBK
 
 
7
KäTa
 
 
8
JyPK vihreä
 
 
9
KPV valkoinen
 


E-10 Girls Level 2

 
1
Klubi-36
 
 
2
KPV valkoinen
 
 
3
KPV vihreä
 
 
4
OHF
 
 
5
LoVe
 
 
 
Pallokissat valkea
 
 
 
PaRi
 
 
 
TUS
 
 
9
IK Myran
 
 
 
GBK
 
 
11
Pallokissat musta
 
 
12
Karjalan Tytöt
 
 
 
ONS 08 Punanen
 




Menu

02.11.2019 - Jubileumsår 2020 25.07.2019 - Kokkola Cup Tackar! 21.07.2019 - Gentlemannapris 2019 21.07.2019 - Fototävling vinnare 20.07.2019 - Final 20.07.2019 - B-Flickornas Final 17.07.2019 - Streamade matcher 08.07.2019 - Matchprogrammet publicerats! 16.06.2019 - Kvällsbit 03.05.2019 - Ännu hinnar du anmäla dig.. 12.04.2019 - PopSockets ute nu! 31.01.2019 - Huuhkajia och Helmareita seriebok 08.11.2018 - Early Bird 16.10.2018 - NYTT FÖR 2019 22.07.2018 - Slutställning 2018 14.07.2018 - Kokkola Cup tidning 08.07.2018 - Matchprogram 2018 25.06.2018 - Anmälda Kokkola Cup 2018 04.05.2018 - Anmälan förlängd 01.03.2018 - Kokkola Cup applikationen 18.02.2018 - Kokkola Cup info, februari 18.02.2018 - Anmälda lag...nya... 14.02.2018 - Anmälda lag... 11.02.2018 - Organisationens nya ansikten 06.02.2018 - Åldersgrupp 2006 pojkar 16.09.2017 - Anmälan öppnad!! 24.07.2017 - TACK!! 23.07.2017 - Slutställning 2017 23.07.2017 - Gentlemanna Pris 16.03.2017 - 22.07.2017 - Finaler 2017 21.07.2017 - OBS! 21.07.2017 - Live sändningar fredag 20.07.2017 - OBS!! OBS!! 20.07.2017 - Live sändningar torsdag 18.07.2017 - Mobilapp 13.07.2017 - Spelprogram 2017 05.07.2017 - EVS ungdomsarbetare 29.05.2017 - Anmälda till Kokkola Cup 2017 01.12.2016 - Slottsbalen 2016 05.10.2016 - Anmälningssidan 2017 24.07.2016 - Slutställning pojkar 24.07.2016 - Fototävling 24.07.2016 - Kokkola Cup 2016 slutställning och gentelmannapris flickor 24.07.2016 - Finaler och bronsmatcher 23.07.2016 - Fototävling 23.07.2016 - Cuptube 2016 22.07.2016 - Torsdagens bildtävlingens vinnare 16.07.2016 - Nynäs Stadion 11.07.2016 - Spelprogram 01.07.2016 - Zonindelning 18.06.2016 - Anmälda lag 2016 05.06.2016 - Matservering 30.05.2016 - Sammanslagning av serier 03.05.2016 - Anmälda ortsvis 01.10.2015 - Anmälan 2016 08.08.2015 - Vinnaren i fototävlingen 19.07.2015 - Gentlemannapris 19.07.2015 - Slutställning flickor 19.07.2015 - Slutställning pojkar 18.07.2015 - Prisutdelning 12.07.2015 - Fototävling 11.07.2015 - Hejaropstävling 05.07.2015 - Matchprogram 05.07.2015 - Spelarförteckning 22.06.2015 - Zonindelning Kokkola Cup 2015 27.05.2015 - Anmälda 28.03.2015 - FDS Football School 26.03.2015 - FDS till Karleby 26.03.2015 - Stamford till Karleby 06.02.2015 - Marknadsföringsgruppen föryngras 18.01.2015 - Utnämning: Ny tävlingschef 18.01.2015 - Utnämning: Ny marknadsförings koordinator