Finaler 2017

22.07.2017

Finaler och bronsmatcher

Tid

Serie

Match

Plan

Placering

08:00
E-10 Girls Level 2
KPV valkoinen-Klubi-36
Decens 1
FINAL
08:00
E-10 Girls Level 2
OHF-KPV vihreä
Decens 2
BRONS
09:00
E-10 Boys Level 2
Slavator-Jalas
Decens 1
FINAL
09:00
E-11 Boys Level 1
Raplamaa JK-Ponpa musta
Decens 2
BRONS
09:10
D-13 Boys Level 1
EuPa-JK Tammeka
Canorama 8
FINAL
09:10
C-14 Boys Level 2
GBK-FC Flora Tallinn
Decens 5
FINAL
09:10
C-15 Girls
LBK-JK Tammeka
Kipparihallen
BRONS
09:10
C-15 Boys
JK Tammeka-LoVe
Minimani
BRONS
10:00
E-10 Boys Level 1
KPV vihreä-KPV valkoinen
Decens 1
FINAL
10:00
E-10 Boys Level 1
FDS WBA FC FDS England-OLS sininen
Decens 2
BRONS
10:20
D-13 Girls Level 1
KPV-Ilves
Canorama 8
FINAL
10:20
D-12 Boys
FDS WBA FC FDS England-LBK
Decens 3
FINAL
10:20
D-12 Boys
HauPa edustus-Huima yellow
Decens 4
BRONS
10:20
D-13 Boys Level 1
MaPS-Komeetat musta
Decens 5
BRONS
10:20
C-14 Boys Level 2
Komeetat sininen-FC Raahe
Minimani
BRONS
11:00
E-11 Girls Level 2
ONS valkoinen-Slavator
Decens 1
FINAL
11:00
E-11 Girls Level 2
YIlves-GBK röd
Decens 2
BRONS
11:30
C-14 Girls
ONS ONS-04-TP-47
Canorama 8
FINAL
11:30
D-12 Girls
Huima-KPV smaragdit
Decens 3
FINAL
11:30
D-12 Girls
FC Wimma-ONS punainen
Decens 4
BRONS
11:30
D-13 Girls Level 1
KP-75 keltainen-Klubi-36
Decens 5
BRONS
11:30
C-14 Boys Level 1
KPV-LoPa
Minimani
BRONS
12:00
E-11 Boys Level 2
Slavator-FC Ylivieska
Decens 1
FINAL
12:00
E-11 Boys Level 2
Jaro blå-PaRi
Decens 2
BRONS
12:40
C-15 Boys
Janakkalan Pallo-KPV
Canorama 8
FINAL
12:40
D-13 Girls Level 2
MeLU-SalPa
Decens 3
FINAL
12:40
D-13 Girls Level 2
Ajax valkoinen-Pallo-Iirot
Decens 4
BRONS
12:40
C-14 Boys Level 1
Tervarit-j musta-I-JBK WFA
Decens 5
FINAL
12:40
C-14 Girls
PaRi-GBK
Minimani
BRONS
13:00
E-11 Girls Level 1
KPV vihreä-JyPK valkoinen
Decens 1
FINAL
13:00
E-11 Girls Level 1
ONS musta-TPV
Decens 2
BRONS
13:50
C-15 Girls
GBK-TP-47
Canorama 8
FINAL
13:50
D-13 Boys Level 2
RoPS-KePS punainen
Decens 3
FINAL
13:50
D-13 Boys Level 2
KPV vihreä-VetU
Decens 4
BRONS
14:00
E-11 Boys Level 1
Valkeakosken NL-FDS WBA FC FDS England
Decens 1
FINAL
14:00
E-10 Boys Level 2
OLS Ruotsi-Jaro röd
Decens 2
BRONS
15:00
B-16/17 Boys
Janakkalan Pallo-GBK
Canorama 8
FINAL
15:00
B-16/17 Boys
FC Ylivieska-TP-47
Decens 5
BRONS



Välkomna till Sandhagen!


Menu

02.11.2019 - Jubileumsår 2020 25.07.2019 - Kokkola Cup Tackar! 21.07.2019 - Gentlemannapris 2019 21.07.2019 - Fototävling vinnare 20.07.2019 - Final 20.07.2019 - B-Flickornas Final 17.07.2019 - Streamade matcher 08.07.2019 - Matchprogrammet publicerats! 16.06.2019 - Kvällsbit 03.05.2019 - Ännu hinnar du anmäla dig.. 12.04.2019 - PopSockets ute nu! 31.01.2019 - Huuhkajia och Helmareita seriebok 08.11.2018 - Early Bird 16.10.2018 - NYTT FÖR 2019 22.07.2018 - Slutställning 2018 14.07.2018 - Kokkola Cup tidning 08.07.2018 - Matchprogram 2018 25.06.2018 - Anmälda Kokkola Cup 2018 04.05.2018 - Anmälan förlängd 01.03.2018 - Kokkola Cup applikationen 18.02.2018 - Kokkola Cup info, februari 18.02.2018 - Anmälda lag...nya... 14.02.2018 - Anmälda lag... 11.02.2018 - Organisationens nya ansikten 06.02.2018 - Åldersgrupp 2006 pojkar 16.09.2017 - Anmälan öppnad!! 24.07.2017 - TACK!! 23.07.2017 - Slutställning 2017 23.07.2017 - Gentlemanna Pris 16.03.2017 - 22.07.2017 - Finaler 2017 21.07.2017 - OBS! 21.07.2017 - Live sändningar fredag 20.07.2017 - OBS!! OBS!! 20.07.2017 - Live sändningar torsdag 18.07.2017 - Mobilapp 13.07.2017 - Spelprogram 2017 05.07.2017 - EVS ungdomsarbetare 29.05.2017 - Anmälda till Kokkola Cup 2017 01.12.2016 - Slottsbalen 2016 05.10.2016 - Anmälningssidan 2017 24.07.2016 - Slutställning pojkar 24.07.2016 - Fototävling 24.07.2016 - Kokkola Cup 2016 slutställning och gentelmannapris flickor 24.07.2016 - Finaler och bronsmatcher 23.07.2016 - Fototävling 23.07.2016 - Cuptube 2016 22.07.2016 - Torsdagens bildtävlingens vinnare 16.07.2016 - Nynäs Stadion 11.07.2016 - Spelprogram 01.07.2016 - Zonindelning 18.06.2016 - Anmälda lag 2016 05.06.2016 - Matservering 30.05.2016 - Sammanslagning av serier 03.05.2016 - Anmälda ortsvis 01.10.2015 - Anmälan 2016 08.08.2015 - Vinnaren i fototävlingen 19.07.2015 - Gentlemannapris 19.07.2015 - Slutställning flickor 19.07.2015 - Slutställning pojkar 18.07.2015 - Prisutdelning 12.07.2015 - Fototävling 11.07.2015 - Hejaropstävling 05.07.2015 - Matchprogram 05.07.2015 - Spelarförteckning 22.06.2015 - Zonindelning Kokkola Cup 2015 27.05.2015 - Anmälda 28.03.2015 - FDS Football School 26.03.2015 - FDS till Karleby 26.03.2015 - Stamford till Karleby 06.02.2015 - Marknadsföringsgruppen föryngras 18.01.2015 - Utnämning: Ny tävlingschef 18.01.2015 - Utnämning: Ny marknadsförings koordinator